Destilace mastichového oleje

Chuť a vůně pryskyřice řečíku lentišku je nezaměnitelná. Používání kosmetických produktů s mastichou nebo žvýkání mastichy snadno způsobí na těchto produktech závislost.

Helicobacter pylori

Bakterie Helicobacter pylori byla popsána až roku 1983, kdy pánové Warren a Masrshall poukázali na její význam při vzniku vředových chorob žaludku a dvanáctníku. Helikobakter žije v povrchových vrstvách sliznice žaludku a dvanáctníku a na zdejší kyselé, pro bakterie extrémně nepříznivé, prostředí se velmi dobře adaptuje. V útrobách žaludku, kde se pH pohybuje okolo 1, si helikobakter z močoviny vytváří zásaditý amoniak, který jej chrání před zničením vlivem žaludečních šťáv.

Přenos infekce helicobacter pylori probíhá pravděpodobně přímým kontaktem s nemocným člověkem orálně - orální a fekálně - orální cestou. Infekce má často původ v dětství, přičemž k rozvoji potíží a příznaků dochází až v dospělosti.

Helicobacter pylori způsobuje bakteriální infekci sliznice žaludku a dvanáctníku s různými průvodními obtížemi, které mohou vyústit až v chronický zánět, případně v rakovinu žaludku. Helicobacter pylori je považován za hlavní příčinu žaludečního karcinomu.

Jak poznáte infekci Helicobacter pylori zejména v úvodním stadiu? Zde je několik potíží, které infekci signalizují:

  • nadýmání;
  • nevolnost a zvracení;
  • nechutenství;
  • pálení žaludku nebo bolesti v oblasti břicha.

Helicobacter pylori test

helicobacterhelikobakter