Masticha pro ústní hygienu

Pro ústní hygienu se hodí surová masticha a také mastichový olej. Krystaly mastichy se požívají od nepaměti jako bio přírodní žvýkačka. Masticha nejen osvěží dech, ale také posiluje žvýkací svaly (jawline) a působí v trávicím traktu. Mastichový olej je skvělým pomocníkem pro ústní hygienu: pro péči o zuby a dutinu ústní. Připravte si doma ústní vodu s mastichovým olejem. Zde je recept.

Proč mastichový olej? Mastichový olej je vzácný éterický olej. Pryskyřice z mastichového stromu z kmene pomalu vytéká v kapičkách podobným diamantům, které při pádu na zem ztvrdnou. Tyto vynikající kapky jsou poté tříděny podle jasnosti a kvality.

Mastichová chuť a aroma je svěží a intenzivní, připomíná borovici. Masticha se běžně používá v řecké kuchyni. Je také osvěžujícím doplňkem k přípravě domácích ústních výrobků, jako je zubní pasta nebo ústní voda.

Jak používat mastichový olej?

Benefity mastichového oleje

Masticha aromaterapický éterický olej je čištý a vyvážený. Je to ideální olej pro použití v domácích produktech pro péči o zuby a dutinu ústní.

Všechny citrusové oleje se hodí a dobře mísí s mastichovým olejem.

Návod na domácí ústní vodu s mastichovým olejem

Budeme potřebovat:

Ingredience dobře promíchejte a použijte k vypláchnutí úst po jídle nebo po čištění zubů. Nepolykejte. Fluorid v zeleném čaji v kombinaci s éterickým olejem z mastichy Chios může zanechává Váš dech svěží a voňavý.

Masticha pro ústní hygienu