Masticha rady, tipy, doporučení

Máte otázky k užívání mastichy? Chystáte se mastichu užívat? Hledáte rady odborníků a zkušenosti uživatelů? Přinášíme informace, které se vám jistě budou hodit.

Nákup mastichy

Jak získat mastichu

Nakupujte u ověřených prodejců originální chioské mastichy. Najdete je po celé České republice. Mastichu můžete koupit v oblíbené lékárně, drogérii nebo v obchodech specializovaných na zdravou výživu.

Jak poznat originální mastichu

Na českém trhu stejně jako jinde ve světě se vyskytují falzifikáty mastichy nebo produkty, které obsahují zlomek mastichy, přestože jsou deklarovány jako 100% Chios masticha. Neúčinnému falzifikátu se nejlépe vyhnete nákupem osvědčených značek Masticlife, Mediterra, The Chios Mastic Growers Association.

Užívání mastichy

Jak správně dávkovat mastichu

Pro dosažení správného účinku chioské mastichy v doplňcích stravuje zásadní správné dávkování a doba užívání. Čistá látka je v mastichových doplňcích stravy obsažená v různých poměrech. Při užívání mastichy je nutné vždy zohlednit zejména podíl samotné mastichy ve složení konkrétního doplňku bez započítání přísad.

Jak žvýkat mastichu

Žvýkání mastichy je původní forma jejího užívání. Výroba prášku a jeho kapslování, výroba oleje, přidávání mastichy do kosmetiky… to vše přišlo až stovky let potom, kdy první člověk začal žvýkat pryskyřici řečíku lentišku. Žvýkat mastichu je snadné, ale třeba se vám přijde vhod jednoduchý návod, jak s mastichovými slzami začít.

Proč je masticha stále oblíbenější? 10 důvodů, proč (a jak) užívat mastichu

Shrnutí všech důležitých informací na jednom místě:

Masticha rady, tipy, doporučení
masticha sběr