Jak rozpoznat originální mastichu

Poznat originální mastichu, pokud jste se s ní dosud nikdy nesetkali, může být problém. Pokud ale už znáte typickou vůni a chuť, asi se při výběru nespletete. Přinášíme několik zásad pro to, jak poznat originální mastichu.

Pravá masticha je chioská

Originál masticha, která se používá v doplňcích stravy „přispívajících k normální funkci trávicího systému“ je pryskyřicí stromu řečíku lentišku. Tento strom roste na mnoha místech ve Středomoří, ale pouze jeho chioská varianta je tou pravou originální a účinnou mastichou. Chioská pryskyřice je jedinečný 100% přírodní produkt. V současnosti se ale využívá nejen jako bio žvýkačka, ale také se zpracovává na mastichový prášek.

Mastichové doplňky stravy

Mastichovým práškem jsou plněné kapsle (tobolky), které se polykají a masticha pak (po rozpuštění ochranného obalu) působí přímo ve vašem žaludku.

Mastichový prášek lze také použít k plnění sáčků, které si uživatel vsype do úst a zapije vodou. Tak masticha působí již v ústech a jícnu a potom iv žaludku.

V oblasti doplňků máte jistotu originálu u značky Masticlife:

Jak tedy poznat original mastichu?

Certifikát původu mastichy

Vždy vybírejte pouze mastichu z řeckého ostrova Chios. Na ostrově pryskyřici koupíte kdekoli, ale pokud ji chcete nakupovat jinde, ověřte si, zda má prodejce certifikát původu. Například Masticha Masticlife je vždy 100% original masticha.

Cena mastichy

V každém případě je vhodné vyhnout se podezřele levným produktům, které se nabízí například v čínských e-shopech nebo u některých na Amazonu.

Pryskyřice, která se tam nabízí pod názvy „mastic“ nebo „mastix“, je často vhodná pouze jako příměs do lepidel a barev (ano, masticha se používá také jako příměs barev).

Jak rozpoznat originální mastichu