Destilace mastichového oleje

Chuť a vůně pryskyřice řečíku lentišku je nezaměnitelná. Používání kosmetických produktů s mastichou nebo žvýkání mastichy snadno způsobí na těchto produktech závislost.

Mastichový olej

Mastichový olej se získává pomocí destilace párou z chioské mastichy. Je to 100% přírodní olej, který obsahuje mimořádnou škálu terapeutických a aromatických látek. Mastichový olej je pryskyřičná kapalina s jemně žlutou barvou a balsamico vůní. Používá se jako základní složka v produktech pro péči o zdraví, speciálně pro výrobu antiseptických krémů, antibakteriálních roztoků, do zubních past a ústních vod, mýdel, šamponů a pěn do koupele. Kromě toho se mastichový olej tradičně používá v potravinářském průmyslu (cukrářské výrobky, pečivo, zmrzlina, likéry a nealkoholické nápoje).

Nabídka mastichového oleje

 
 
@@NAZEV@@
@@POPIS@@
@@IMAGE@@
@@CENA_SDPH@@
@@SLEVA@@
@@CENA_PO_SLEVE@@
@@DOSTUPNOST@@
 
 
Masticlife essential mastic oil 1ml 
100% mastichový olej, 1ml ve skleněné lahvičce. Pro domácí bio ústní vodu.  
 
 
 
295,00 Kč 
Ihned k dodání 
 
 
Masticha Oil 5g 
100% mastichový olej, 5ml ve skleněné lahvičce.  
 
 
 
1.400,00 Kč 
Ihned k dodání 
 
 
Masticha Oil Flavor 50g 
Směs mastichového oleje a dalších rostlinných olejů. 
 
1.995,00 Kč 
17% 
1.650,00 Kč 
Ihned k dodání 
|< << 1 >> >|

Použití oleje

Mastichový olej je základem mnoha produktů zejména tělové, vlasové a ústní kosmetiky. Vodou ředěný roztok oleje se používá pro dezinfekci úst a pro ošetření kožních infekcí. Pro domácí výrobu mastichové kosmetiky je olej hlavní surovinou.

Olej versus prášek

Pro vnitřní použití při prevenci nebo léčbě potíží trávicího systému používejte mastichu ve formě prášku nebo kapslí. Použití vždy raději konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná specifika vašeho zdravotního stavu.

Mastichové nápoje

Při návštěvě Řecka nebo přímo ostrova Chios se můžete setkat s nealkoholickými i alkoholickými nápoji nesoucí přívlastek "mastic" nebo "μαστιχα". Je velmi pravděpodobné, že základní ingrediencí takového produktu je mastichový olej.

Recepty pro domácí výrobu

Pokud chcete mastichový olej nebo flavor použít při výrobě kosmetiky nebo pro přípravu středomořských kulinářských specialit, seznamte se s několika recepty

domácí výroba kosmetikydezinfekcemastichový olejmastic oil