O autorovi: Mgr. Eva Hájková, MBA

Specialistka v preventivní, funkční medicíně a výživě, autorka knihy Hravě o živé stravě a matka dvou dětí.

Profesionální profil

Jsem absolventkou bakalářského a magisterského programu v oblasti ochrany veřejného zdraví na lékařské fakultě OU v České republice. Mým profesním pozadím je konzultantka v preventivní medicíně a koordinátorka screeningových programů pro National Health Services (NHS) v Londýně, kde jsem získala cenné zkušenosti v oblasti veřejného zdraví.

Následně jsem absolvovala MBA program na ESCP Europe s důrazem na online entrepreneurship v oblasti fitnessu, výživy a zdraví. Věnuji se také studiu funkční medicíny na Institute for Functional Medicine a Chris Kresser Institute. S manželem Michalem jsme spoluzakladateli Institutu funkční medicíny a výživy v České republice, kde se věnuji vzdělávání lékařů a specialistů v oblasti funkční medicíny.

Osobní profil

Jsem matkou dvou dětí, Elišky a Tomáše, a partnerkou manžela Michala. S rodinou jsme žili v Austrálii, kde jsem pracovala jako specialistka ve výživě a prevenci nemocí. Po návratu do České republiky se věnuji přednáškové a vzdělávací činnosti v oblasti funkční medicíny a výživy.

Jsem autorkou knihy „Hravě o živé stravě,“ která propojuje mé znalosti o výživě s širším publikem. I když mě lidé často spojují s vitariánstvím, zdůrazňuji individualizovaný přístup k výživě a respektuji různé stravovací preference.

Celkově se angažuji v multidisciplinárním přístupu k zdraví a vzdělávání v oblasti funkční medicíny a výživy.

Publikovaný článek k tématu masticha:

Jak na refluxní onemocnění jícnu z pohledu funkční medicíny?

Zdroj: https://www.evahajkova.com/cs/