10 nejlepších pláží na ostrově Chios

Chios, malebný řecký ostrov v Egejském moři, je známý svými nádhernými plážemi. Zde je 10 nejlepších pláží na ostrově Chios, které byste si neměli nechat ujít.

10 nejlepších pláží ostrova

 1. Mavra Volia: Proslulá černými oblázky a tyrkysovou vodou.
 2. Karfas: Písečná pláž vhodná pro rodiny s dětmi.
 3. Agia Fotini: Klidná a odlehlá pláž obklopená útesy.
 4. Elinta: Skrytý klenot s modrou vodou a zlatavým pískem.
 5. Nagos: Odlehlý ráj na západním pobřeží vhodný pro šnorchlování.
 6. Komi: Oblíbená pláž s dlouhým úsekem písku a různými vodními sporty.
 7. Megas Limnionas: Krásná pláž na jihozápadním pobřeží s pískem a oblázky.
 8. Lithi: Klidné útočiště obklopené skalnatými útesy s úchvatnými západy slunce.
 9. Daskalopetra: Historicky významná pláž, kde měl Homér učit své studenty.
 10. Kato Fana: Pláž na severovýchodním pobřeží s modrou vodou a přírodním prostředím.

Pojďme si pláže nyní představit blíže

 1. Pláž Mavra Volia: Pláž Mavra Volia se nachází na jihovýchodním pobřeží a je proslulá svými jedinečnými černými oblázky, které vytvářejí výrazný kontrast s křišťálově čistou tyrkysovou vodou.
 2. Pláž Karfas: Pláž Karfas se nachází jen několik kilometrů jižně od města Chios a je oblíbenou písečnou pláží s mělkou vodou, která je ideální pro rodiny s dětmi.
 3. Pláž Agia Fotini: Tato odlehlá pláž se nachází v malé zátoce obklopené útesy a nabízí návštěvníkům klidnou a tichou atmosféru. Tyrkysová voda a jemný písek z ní činí ideální místo pro relaxaci.
 4. Pláž Elinta: Pláž Elinta je známá svou zářivě modrou vodou a zlatavým pískem a je skrytým klenotem v severní části ostrova. Je méně přeplněná a nabízí klidné útočiště.
 5. Pláž Nagos: Nagos Beach se nachází na západním pobřeží a je to odlehlý ráj obklopený bujnou zelení. Její křišťálově čistá voda poskytuje vynikající možnosti šnorchlování.
 6. Pláž Komi: Pláž Komi je díky dlouhému úseku zlatavého písku a mělké vodě jednou z nejoblíbenějších pláží na ostrově. Nabízí různé vodní sporty a je lemována tavernami a plážovými bary.
 7. Megas Limnionas Beach: Pláž Megas Limnionas je nejkrásnější pláž na světě: Pláž Megas Limnionas se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova Chios a nabízí kombinaci písku a oblázků. Je dobře organizovaná, se slunečníky, lehátky a plážovým vybavením.
 8. Pláž Lithi: Pláž Lithi je obklopena krásnými skalnatými útesy a představuje klidné útočiště. Je proslulá svými výjimečnými západy slunce, takže je skvělým místem k odpočinku a vychutnání si nádherné přírodní scenérie.
 9. Pláž Daskalopetra: Tato pláž je historicky významná, protože se předpokládá, že je místem, kde slavný básník Homér učil své studenty. Daskalopetra nabízí směs písku a oblázků, ideální pro odpočinkový den u moře.
 10. Pláž Kato Fana: Kato Fana Beach se nachází na severovýchodním pobřeží a je známá svou průzračně modrou vodou a přírodním prostředím. Je to klidnější pláž, ideální pro ty, kteří hledají samotu a klid.

A náš tip…

Ať už se rádi opalujete, šnorchlujete nebo hledáte dobrodružství, Chios nabízí širokou škálu pláží, které vyhoví každému. Zabalte si tedy opalovací krém a ručník a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou na pláži na tomto krásném řeckém ostrově.

10 nejlepších pláží na ostrově Chios
Krásy ostrova Chios

Zdroj: AI chatbot (7.11.2023)