Destilace mastichového oleje

Chuť a vůně pryskyřice řečíku lentišku je nezaměnitelná. Používání kosmetických produktů s mastichou nebo žvýkání mastichy snadno způsobí na těchto produktech závislost.

Helicobacter pylori

Co je Helicobacter Pylori

Helicobacter pylori patří v dnešní době mezi nejrozšířenější infekce. Dle statistik jím trpí kolem 50 % světové populace a z toho 90 % lidí ani netuší, že byli Helicobacterem infikováni. Je to tím, že ze začátku se infekce Helicobacter nijak neprojevuje a její příznaky se dostaví až tehdy, kdy je bakterie v žaludku natolik rozšířená, že se začínají projevovat výraznější zdravotní problémy. Dalším problémem je fakt, že prvotní příznaky Helicobactera jsou snadno zaměnitelné s běžnými trávícími obtížemi, které mýváme občas všichni.

Helicobacter pylori způsobuje bakteriální infekci sliznice žaludku a dvanáctníku s různými průvodními obtížemi, které mohou vyústit až v chronický zánět, případně v rakovinu žaludku. Helicobacter pylori tedy způsobuje zejména žaludeční vředy a je považován za hlavní příčinu žaludečního karcinomu. Těmto nemocem však můžeme předejít včasnou a efektivní léčbou a vzniku rakoviny tak zabránit.

Helicobacter pylori má buňky ve tvaru zahnutých tyčinek a je pro něj typická produkce ureázy ve velkém množství, což je enzym neutralizující žaludeční šťávy. Tato bakterie napadá převážně člověka a přenáší se z člověka na člověka.

Příznaky

Zde uvádíme několik obtíží, které mohou upozorňovat na nákazu Helicobacterem pylori v úvodním stadiu:

  • nadýmání
  • nevolnost a zvracení
  • nechutenství
  • pálení žaludku nebo bolesti v oblasti břicha

Pokud pociťujete tyto žaludeční problémy pravidelně a dlouhodobě, je velice pravděpodobné, že ve vašem organismu došlo k narušení správné funkce žaludku a že se Helicobacter pylori usadil ve sliznici žaludku, kde se množí. Dále také dochází k poškození přirozené hlenovité ochranné vrstvy žaludeční stěny, na kterou začnou působit žaludeční kyseliny, čímž se vyvolá gastritida (zánět žaludku). V tuto chvíli nakažený člověk pociťuje příznaky přirovnatelné k pálení žaludku a jícnu.

Přenos

Přenos probíhá pravděpodobně přímým kontaktem s nemocným člověkem a to orálně - orální a fekálně - orální cestou. V prvním uvedeném případě se můžete nakazit od nemocného člověka slinami, přímo líbáním a nepřímo například použitím neumytého nádobí či příboru po nakaženém člověku. V druhém uvedeném případě se můžete nakazit pokud po vykonání potřeby nedodržujete hygienické zásady a nemyjete si ruce. Ne nadarmo má tato infekce často původ v dětství, přičemž k rozvoji potíží a příznaků dochází až v dospělosti. I proto by měli rodiče již od dětství dbát na hygienu svých dětí a naučit je základům správné hygieny a ochránit je tak před možnou nákazou.

Diagnostika

Nejzaručenějším způsobem, jak potvrdit přítomnost bakterie Helicobacter pylori ve vašem těle je gastroskopické vyšetření. Jedná se o invazní vyšetření, při kterém pacientovi zavede gastroenterolog hadičku se sondou přes ústa až do žaludku. Zároveň také odebere vzorek sliznice žaludku, který následně pošle na laboratorní vyšetření, která potvrdí nebo vyvrátí přítomnost bakterie Helicobacter pylori v těle.

Dalším způsobem a pro mnohé jistě schůdnějším a příjemnějším je diagnostický test, který si uděláte sami v pohodlí domova. Jedná se o neinvazní vyšetření, při kterém se přímo nezasahuje do lidského organismu a nezpůsobuje tak tím žádné nepříjemnosti jako gastroskopické vyšetření. Diagnostický test je volně k prodeji v kterékoliv lékárně a také u nás, kde si ho můžete pomocí našeho e-shopu objednat a nechat doručit až domů a nebo vyzvednout osobně. Použití diagnostického testu je velice snadné a výsledek testu se dozvíte již do 10 minut s tím, že se vyznačuje vysokou spolehlivostí – až 98 %. V případě pozitivního výsledku testu, neprodleně navštivte svého lékaře a ihned začněte s léčbou.

helicobacter pylori antigen test